امروز به اتفاق یکدیگر به نقد و بررسی چرخ خیاطی ژانومه 802 می پردازیم. همراه گلدوخت باشید.

معرفی اجمالی محصول چرخ خیاطی ژانومه 802

در سال 1921 میلادی تقریبا 96 سال قبل در کشور ژاپن در شهر توکیو توسط آقای یوساکو  اوسه (Yosaku ose) کارخانه تولید چرخ خیاطی پین (pine) تاسیس شد. 14 سال بعد یعنی در سال 1935 برند ژانومه ایجاد شد و شرکت پین به ژانومه تغییر نام یافت. چرخ خیاطی ژانومه مدل 802 یکی از محصولات فوق­ العاده این شرکت می ­باشد، این ماشین عالی یکی از شاهکار­های مهندسی زمان ساختش و حتی تاکنون است. ژانومه 802 یک دستگاه اتوماتیک تمام مکانیکی است که توانایی انجام انوع دوخت از قبیل ژرسه دوزی، سردوزی، پس ­دوزی، دالبر دوزی، دوخت زنجیره ­ایی،  گلدوزی با کارگاه، جادکمه و …. را دارد، یکی از نکات مثبت این محصول این است ساختمان ساده و راحتی دارد که تعمیر­ کردن آن را آسان می کند و تقریبا اکثر کسانی که در حوزه تعمیرات چرخ خیاطی فعال هستند می ­توانند آن را تعمیر کند. این چرخ خیاطی توانایی دوخت 48 مدل حاشیه دوزی را دارد که توسط ژتون ­هایی که همراه آن می­ باشد انجام می­ شود. از آن جایی که یک چرخ خیاطی می ­تواند تا آخر عمر برای شما باقی بماند این محصول همراه خوبی برای شما خواهد بود.

نقد و برسی متخصصین گلدوخت در خصوص چرخ خیاطی ژانومه 802

چرخ خیاطی ژانومه 802 یکی از محصولات نسبتا قدیمی این شرکت است، اما  با توجه به اینکه خیلی از زمان ساخت آن می ­گذرد هنوز هم یکی از بهترین چرخ­های خانگی می­ باشد. این دستگاه نسل بعدی ژانومه 801 است، این دو چرخ از نظر قطعات داخلی تقریبا شبیه هم هستند، اما از نظر طراحی بدنه تفاوت های بسیاری دارند.

طراحی بدنه و کیفیت ساخت چرخ خیاطی ژانومه 802

جنس بدنه چرخ خیاطی ژانومه 802 از آلیاژهایی از آهن و کربن می­ باشد که استحکام فوق­ العاده­ ایی به این دستگاه بخشیده است. طرح بدنه چرخ خیاطی ژانومه 802 همانطور که مشخص است کف تخت می­ باشد. که این یک نقطه ضعف در این دستگاه به حساب می ­آید، در قسمت بالای چرخ خیاطی شاهد یک دریچه کوچک هستید که در زیر آن محل نصب ژتون قرار گرفته است، پشت دستگاه محل قرارگیری نخ قرار دارد که می توان همزمان دو نخ بر روی آن قرار داد، جنس صفحه کاربر از آلومینیوم تقویت شده است که باعث آن می ­شود تا در اثر کارکردن زیاد رنگ و استحکام خود را از دست ندهد. در سمت چپ ماشین توپی چرخ و سوکت اتصال پدال به چرخ خیاطی قرار دارد. رنگ دستگاه هم سفید شیری کوره ­ایی می باشد.

سیستم قاب ماکو چرخ خیاطی ژانومه 802

این دستگاه دارای سیستم قاب ماکو تمام دور می­باشد که نسبت به سیستم های، قاب ماکو نیم ­دور و یا سیستم های کمپلتی عملکرد بهتری دارد. این سیستم به دلیل طراحی ساده و هوشمندانه به راحتی قابل تنظیم می­ باشد. یکی از مزایای این نوع سیستم نسبت به سیستم های کمپلتی پرتابل بودن قاب ماکو است، تا در صورت گیر کردن نخ در آن بتوان آن را به راحتی در آورد.

مرتبط بخوانید: راهنمای خرید چرخ خیاطی

نخ کشی چرخ خیاطی ژانومه 802

به طور کلی نخ کشی ماشین های دوخت ژانومه بسیار راحت می­ باشند به طوری که هر شخص با دیدن یک بار نخ کشی آن به راحتی می­ تواند آن را دوباره انجام دهد­، که ژانومه 802 هم از این مزیت مستثنا نیست، این دستگاه دارای تنظیم نخ دستی         می­باشد که با شل و سفت کردن آن شما می ­توانید دوخت خوبی را بر روی پارچه های متفاوت انجام دهید. همچنین بر روی ماکو پیچ کوچکی قرار دارد تا بتوان مقدار شل و یا سفت بودن نخ زیر را هم با آن تنظیم کرد.

گلدوزی و حاشیه دوزی با استفاده از چرخ خیاطی ژانومه 802

ژانومه 802 دارای قابلیت­ های دوخت بسیار زیادی از قبیل: دوخت زنجیره­ایی، دوخت زیگزاگ، لبه دوزی، زیپ دوزی، لحاف دوزی و پنبه دوزی، ژرسه دوزی و دوخت پارچه های کشی، ژور دوزی، دوخت چین دار، کش دوزی، دالبر دوزی، گلدوزی با کارگاه، قیطان دوزی، تکه دوزی و … می­ باشد. همچنین می­ توان با ژتون ها که همان الگوهای دوخت چرخ هستند تا 49 مدل حاشیه دوزی و گلدوزی کرد.این چرخ خیاطی کوک هایی با عرض 7 میلی متر و طول 4 میلی متر را می دوزد.

مزایا و معایب چرخ خیاطی ژانومه 802

از جمله مزایای این چرخ تعمیر پذیری خوب، دسترسی به قطعات یدکی، کیفیت ساخت عالی و … را می­  توان نام برد. کف تخت بودن این چرخ را می توان به عنوان یک نقطه ضعف در این چرخ در نظر گرفت که نسبت به چرخ های بازو آزاد دوخت آستین و پاچه شلور را مشکل می ­سازد.

مرتبط بخوانید: استفاده از چرخ خیاطی برای مبتدیان

سخن آخر در مورد چرخ خیاطی ژانومه 802

بیشتر شهرتی که شرکت ژانومه در ایران کسب کرد را مدیون این دستگاه است، رضایت مندی مشتریانی که این ماشین را انتخاب کرده اند می تواند شاهد خوبی برای عالی بودن این دستگاه باشد. اگر به دنبال دستگاهی هستید که از بتواند از پس نیاز های شما برآید ژانومه 802 گزینه خوبی برای شما خواهد بود. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان اولیه در خصوص خرید چرخ خیاطی ژانومه 802 داشته باشید می توانید با ما تماس بگیرید یا در تلگرام به کارشناس گلدوخت پیام ارسال کنید.