در این پست از گلدوخت به نقد و بررسی چرخ خیاطی ژانومه 813  می پردازیم. پس از آنکه سیستم جدید ماکو توسط آقای یوساکو اوسه (Yosako ose) موسس کارخانه تولید چرخ خیاطی پاین (pine) در ژاپن ایجاد شد، نام تجاری کارخانه خود را به ژانومه (در زبان ژاپنی به معنای چشم مار) تغییر داد. این شرکت چند ملیتی که در بیش از صد کشور فعالیت می کند، سابقه ایی در حدود یک قرن (1921) دارد. محصول چرخ خیاطی ژانومه 813 نیز یکی از محصولات این شرکت است.

معرفی چرخ خیاطی ژانومه 813

چرخ خیاطی ژانومه 813 یکی از محصولات تمام مکانیکی و اتوماتیک این شرکت است، این ماشین توانایی دوختن بیش از 25 مدل حاشیه دوزی را دارد، تفاوتی که این دستگاه با نسل های قبل از خود از قبیل مدل های 802 و 804 و … دارد این است که دیگر نیازی به ژتون نخواهید داشت، به گونه ایی که ژتون ها در داخل بدنه چرخ خیاطی تعبیه شده اند. این دستگاه توانایی دوخت انواع پارچه و دوخت ها را دارد که می تواند به بسیاری از نیاز های شما پاسخ دهد. با ما باشید تا به نقد و بررسی این چرخ خیاطی بپردازیم.

طراحی بدنه و کیفیت ساخت چرخ خیاطی ژانومه 813

بدنه این دستگاه از آلیاژهایی از آلومینیوم و کربن ساخته شده و این موضوع استحکام خوبی را برای این محصول به ارمغان آورده است، اما باعث آن شده تا کمی وزن آن بالا برود. طرح بدنه این ماشین دوخت به صورت بازو آزاد می باشد که یک مشخصه خوب برای این دستگاه است. اجزای داخلی آن ترکیبی از فلز و پلاستیک های فشرده و محکمی هستند که برای عمری طولانی طراحی و ساخته شده­اند. جنس صفحه کاربر از آلومینیوم تقویت شده می باشد. در سمت راست چرخ خیاطی محل اتصال سوکت پدال به دستگاه و کلید تغییر سرعت قرار دارد. در بالای ماشین محل قرار گیری پایه ها و لوازم جانبی چرخ قرار دارد .

سیستم قاب ماکو در چرخ خیاطی ژانومه 813

این دستگاه دارای سیستم قاب ماکو تمام دور می باشد که نسبت به سیستم های قاب ماکوی نیم دور و یا سیستم های کمپلتی عملکرد بهتری را در دوخت انواع پارچه دارد. این سیستم به دلیل طراحی ساده و هوشمندانه به راحتی قابل تنظیم می باشد. یکی از مزایای این نوع سیستم نسبت به سیستم های کمپلتی پرتابل بودن قاب ماکو می باشد تا در صورت گیر کردن نخ در آن بتوان آن را به راحتی در آورد.

مرتبط بخوانید: دانلود دفترچه راهنمای ژانومه

  نخ کشی در چرخ خیاطی ژانومه 813

 

به جرات می توان گفت که هنر نخ کشی است که یک خیاط ماهر را از یک خیاط مبتدی جدا می سازد اما ماشین های ساخت شرکت ژانومه به طور کلی نخ کشی فوق العاده راحتی را دارن که شما تنها با دیدن یک بار نخ کشی آنها و یا با دیدن رهنمای نخ کشی آن بتوانید آن را نخ کنید. سیستم کشش نخ دستی این دستگاه به شما توانایی تنظیم آن را می دهد که بتوانید میزان کشش نخ را متناسب با پارچه خود تغییر دهید. نخ زیرین هم درون ماکو قرار گرفته و به قاب ماکو متصل می­شود، بر روی ماکو پیچ کوچکی تعبیه شده تا بتوان میزان کشش آن را تغییر داد، این تغییر برای دوخت بر روی پارچه های مختلف گاهی ضروری است.

گلدوزی و حاشیه دوزی

چرخ خیاطی ژانومه مدل 813 دارای قابلیت های دوخت بسیاری از قبیل: دوخت های زنجیره ایی، زیگزاگ، لبه دوزی، زیپ دوزی، پنبه دوزی، ژرسه دوزی، ژور دوزی، دوخت های چین دار، کش دوزی، دالبر دوزی، گلدوزی با کارگاه، قیطان دوزی، تکه دوزی، دوخت دکمه و جادکمه را می باشد. این دستگاه توانایی حاشیه دوزی 25 مدل را دارد که می توانید طرح های خلاقانه و زیبایی را با آنها خلق کنید.

 طول و عرض کوک 

چرخ خیاطی ژانومه 813 توانایی دوختن کوک هایی با عرض 7 میلی متر و طول 4.5 میلی متر را دارد. این طول عرض قابل تنظیم به صورت دستی بوده و به شما این امکان را می دهد که متناسب با پروژه خود بهترین نوع دوخت را انجام دهید

سیستم فشار پایه

یکی از توانایی های فوق العاده این چرخ خیاطی سیستم تغییر فشار پایه می باشد. سیستم فشار پایه، میزان فشاری که پایه بر روی پارچه اعمال خواهد کرد را تنظیم می کند. فشار پایه به سمت پایین موجب می شود که پارچه بین صفحه کار پیش بر و پایه چرخ خیاطی ثابت نگه داشته شود. میزان فشار وارد شده بر روی سوزن در پارچه ی نازک و سبک با پارچه های چند لایه جین تفاوت چشمگیری دارد ، زیرا چرخ باید به صورت یکنواخت و ثابت، بدوزد .

مرتبط بخوانید: سیستم فشار پایه چرخ خیاطی و کاربرد آن

سیستم موتور و قدرت

این دستگاه دارای موتوری با قدرت w55 وات می باشد که کاملا نیروی مورد نیاز ماشین را تامین می کند. عمدتا موتور های این مدل چرخ خیاطی به شدت جریان v100 نیاز دارند، این به دلیل این است که برق شهری ژاپن به همین اندازه است و این موتور ها برای آنجا طراحی شده اند. اما در ایران معمولا این موتور ها به موتور هایی با شدت جریان 220 ولت تبدیل می شوند و یا اینکه همراه دستگاه یک مبدل برق (ترانس 110 ولت) باید تهیه کنید.

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع خرید چرخ خیاطی

لوازم جانبی چرخ خیاطی ژانومه 813

یکی از محاسن این دستگاه این است که شرکت ژانومه در قسمت بالای آن محلی برای تعبیه پایه های مورد نیاز قرار داده است، این پایه ها که تعداد آنها به 14 عدد میرسد اکثر نیاز های شما مانند، پایه دکمه دوزی، سردوزی، قیطان دوزی و …. براورده می­کند

مزایا و معایب چرخ خیاطی ژانومه 813

  1. استحکام فوق العاده
  2. کاربری راحت
  3. سیستم تغییر فشار پایه
  4. عرض دوخت 7 میلی متر قابل تغییر

امیدواریم مطلب امروز گلدوخت در خصوص چرخ خیاطی ژانومه 813 مورد توجه شما قرار گرفته باشد و از توضیحات ما بهترین انتخاب را برای خرید چرخ خیاطی داشته باشید.